O NAS

Kooperatywa MAKERSPACE1 KRAKÓW to otwarty warsztat (inaczej open space workshop), do którego możesz po prostu przyjść, pracować i korzystać z dostępnych narzędzi. Na miejscu dostępne są narzędzia stolarskie, do majsterkowania, szlifierka, farby, lakiery oraz plotery laserowe CO2 o powierzchniach roboczych 1600x1000mm i 500x300mm. 

W przyszłości planujemy mieć w ofercie wielkoformatową drukarkę 3D, CNC, piec do wypalania ceramiki, antresolę z sofą i konsolami do gier, bezpieczny kącik z LEGO dla dzieci oraz wiele więcej – nasze plany są w dużym stopniu uzależnione od potrzeb naszych użytkowników.

W jaki sposób możesz pomóc rozwijać naszą inicjatywę?

1. Po prostu przyjdź i korzystaj. Przeszkolimy Cię z obsługi ploterów laserowym, udostępnimy Ci bazę naszych gotowych projektów do wycinania (np. ozdoby, zabawki, meble), pomożemy Ci zacząć własną produkcję lub po prostu stworzyć fantastyczny prezent dla kogoś bliskiego.

2. Polecaj naszą przestrzeń i nasze usługi – im nas więcej, tym więcej możemy.

3. Przejrzyj swój magazynek – może posiadasz nieużywane materiały lub narzędzia, które możesz nam udostępnić, a które by się przydały w naszym warsztacie? Aparat fotograficzny, nagrzewnica, wkłady do kleju na gorąco, tkaniny, lite drewno, taśmy klejące, farby, płyty OSB/meblowe, kantówki, duże kartony, maszyna do szycia, szlifierka.. – masz coś, ale nie wiesz, czy się przyda? Wyślij nam zdjęcie (najlepiej na FB: https://www.facebook.com/makerspacekrakow) damy znać, może się przyda :).

4. Posiadasz czas i chęci?
W zamian za Twoją pracę możemy zaproponować pakiety godzin do wykorzystania na naszych ploterach laserowych.
Możesz wybrać sobie rodzaj pracy:

tworzenie nowych produktów wedle naszych wskazówek, malowanie, szlifowanie, organizacja przestrzeni, sprzątanie, fotografia produktów, dodawanie produktów do naszego sklepu internetowego, wycinanie/grawerowanie na ploterach laserowych pod zamówienie (dodatkowo prowizja), prowadzenie szkoleń i warsztatów.

5. Prowadzisz lub chcesz prowadzić warsztaty? Poprowadź je u nas – mamy bardzo atrakcyjne warunki.

6. Znasz ludzi/firmy/organizacje/szkoły/domy kultury/fundacje/stowarzyszenia/etc., które mogłyby być zainteresowane współpracą? – Skontaktuj nas ze sobą 🙂